Knihy

Neporažený válečník, legendární lump a dědic dračí krve Wahargem čeká v napnuté atmosféře, která prostupuje královským městem Moharn, na svoji popravu. Elvíra, čarodějka nesmírné krásy a neobvyklého nadání, je na nátlak královy zákonité manželky a čtyř oficiálních milenek vykázána od dvora (a tím i z království). Filip, divadelní dramatik, arbiter elegantiarum, génius a největší osina v zadku, jakou si umíte představit, má před premiérou. Na světě byste jen těžko hledali více nesourodou trojici, přesto se všichni poté, co je všechny vykopnou ze slušné společnosti, sejdou na lodi postavené z neexistujícího dřeva plující k ostrovu, který sice existuje, avšak pouze v legendách.

Čtyřdílná knižní sága vypráví příběh tří hrdinů, kteří se nedobrovolně ocitli uprostřed dobrodružství. Byla napsána podle prvního dílu počítačové hry a příběh potěší všechny její příznivce. Obstojí ale také před čtenáři, kteří hru nikdy nehráli. První díl Legenda o Rovenu vyšel v roce 2016, druhý Bílá věž v roce 2017. Oba je najdete v každém dobré knihkupectví anebo zakoupíte na stránkách vydavatele Straky na vrbě: první díl, druhý díl.

Ze světa Brán Skeldalu vyšel ještě jeden fantasy dobrodružný román Země bez zákona, jehož hrdinou je válečník Wahargem, který se později proslavil u Skeldalu (prdvní díl hry) a nechvalně proslavil v Moharnu (druhý díl hry). Děj se odehrává zhruba dvacet let před událostmi původní počítačové hry a lze jej taktéž zakoupit na stránkách Strak na vrbě.